Wróć do Aktualności

2015-06-01

W Wolfsburgu ruszyła produkcja nowego Tourana

Poznań, 1 czerwca 2015 r. - Z linii montażowej zakładów Volkswagena w Wolfsburgu zjechał pierwszy egzemplarz nowego Tourana. Samochód w kolorze białym perłowym i w wersji wyposażenia Highline, ma pod maską 1,4-litrowy benzynowy silnik TSI osiągający moc 110 kW (150 KM). Najpopularniejszy rodzinny van w Niemczech został opracowany na nowo, dzięki czemu jego wnętrze jest obszerniejsze (rozstaw osi zwiększył się o 11 cm), a nowe jednostki napędowe oszczędniejsze nawet o 19%. Nowego Tourana można także wyposażyć w najnowszej generacji systemy asystujące kierowcy.

Kierownik zakładu Jens Herrmann stwierdził: "Od 2003 roku fabryka Volkswagena w Wolfsburgu dostarcza Tourana klientom na całym świecie, dbając o najwyższą jakość. Cała załoga może być z tego dumna". Szef działu odpowiedzialnego za produkcję Tourana i Tiguana, Hartwig Diers, dodał: "Touran powstaje z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników sprostamy najwyższym wymaganiom dotyczącym jakości".

Członek rady zakładowej Marcus Kirste oświadczył: "Nasza załoga pracowała z wielkim oddaniem nad przygotowaniem produkcji nowego modelu. W krótkim czasie niemal całkowicie przebudowano linie produkcyjne. Wyczyn ten zasługuje na najwyższe uznanie".

Touran to pierwszy duży van Volkswagena skonstruowany z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej (MQB). Po Golfie i Golfie Sportsvanie jest trzecim modelem produkowanym w Wolfsburgu w oparciu o tę platformę.

Nowy Touran wyróżnia się wyrazistą i niepowtarzalną stylistyką oraz licznymi funkcjonalnymi rozwiązaniami we wnętrzu. Nowoczesny system składania foteli Fold-Flat, dostępny do wersji pięcio- i siedmiomiejscowej, pozwala rozplanować wnętrze vana na wiele sposobów. Z kolei 47 schowków i półek oraz bagażnik o pojemności do 1040 l w pięciomiejscowym Touranie sprawiają, że potrafi on sprostać wszelkim codziennym potrzebom. W Polsce nowego Tourana będzie można zamawiać już w sierpniu.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.