Wróć do Aktualności

2015-09-04

Premiera nowego Tiguana podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie

- Nowy Tiguan, który zostanie zaprezentowany podczas IAA we Frankfurcie zjechał z taśmy produkcyjnej w Wolfsburgu
- Na całym świecie wyprodukowano do dnia dzisiejszego ponad 2,64 miliona Tiguanów

Poznań, 4 września 2015 r. - W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukowano wyjątkowy samochód - nowego Tiguana, który pojawi się na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie, by świętować swoją światową premierę. Pracownicy działu montażu poddali go ostatnim zabiegom kosmetycznym i odpowiednio zabezpieczyli na drogę przed wielkim występem.

Pierwszego Tiguana zaprezentowano na IAA w 2007 roku. Od początku produkcji w sierpniu 2007 roku powstało ponad 2,64 miliona egzemplarzy tego modelu, z których 1,6 miliona wyprodukowano w Wolfsburgu. Oprócz tej fabryki auto zjeżdża również z taśm produkcyjnych zakładów w chińskim Antig oraz w rosyjskiej Kałudze. Wiosną tego roku Volkswagen zapowiedział ponadto uruchomienie produkcji nowego Tiguana także w zakładach w Puebla w Meksyku (planowane pod koniec 2016 roku).

Tiguan jest sprzedawany w 170 krajach. Od chwili wprowadzenia na rynek SUV Volkswagena wygrywał liczne testy porównawcze i zdobywał wiele nagród. Jedną z pierwszych była przyznana w listopadzie 2007 roku "Złota Kierownica" dla najlepszego samochodu terenowego. Wśród innych wyróżnień znalazły się: w 2012 r. "Złoty Koń (Cavallo)" za pierwsze miejsce wśród pojazdów wykorzystywanych przez osoby uprawiające jazdę konną, w 2013 r. "Auto Trophy" - nagroda przyznawana przez czytelników magazynu poświęconego samochodom terenowym, natomiast w bieżącym roku przyznano Tiguanowi pierwsze miejsce wśród samochodów z napędem na cztery koła w plebiscycie Autobild-Allrad w kategorii samochodów terenowych i SUV-ów (do 30.000 euro).

Swoją światową premierę Tiguan będzie obchodził podczas uroczystego wieczoru organizowanego przez koncern Volkswagen w trakcie Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie, w poniedziałek 14 września 2015 roku.

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.